monogamiyi değerlendirmek belki de poligamiyi değerlendirmekten geçiyor önce. zira birini bile elinde tutamayan bünye, çoğunu nasıl idare eder, ki birinin ağırlığı bile dünyalara bedelmiş, ömrümüzün son 4 ayında buna şahit olduk. ayrıca ruhun stabilizasyonu açısından flörtün bile monogamiğini makbul görüyorum. yoksa hayatınızda ilk kez adlarını hatırlamadığınız bir insan güruhu sizi iyiden iyiye rahatsız edebilir, bu da oldu. ve her gelene yeni çarşaf serme gibi bir adetimiz de varsa millet olaraktan, parasız ve çarşafsız öğrenciler olarak çuvallayabilirsiniz, ya da sadece umrunuzda değildir, ama hijyen diyorum bu noktada. bir virüse maruz kalmak on farklı virüse maruz kalmaktan iyi olsa gerek. ki kimse antivirüs değil bu devirde. hadi diyelim nezaket ve hijyen kurallarına riayet edebilecek kudretiniz mevcut asil bedeninizde, ya ellerin üzerinizde bıraktığı izler? hiçbir duş jelinin bu konuda faydalı olacağına inanmıyorum. ve duvarlara sinen sesler, pencere camına yapışan insan buharı filan. herkese aynı hikayeleri fısıldayacaksanız bu işin eğlencesi de olmaz, ama sıradan bir hayalgücüyle ne kadar çeşnilendirebilirsiniz ki sekse doğru giden öykülerinizi?

ama emin olun monogami de tek başına faydası olan bir şey değil. bolca sabır, kendine hakim olma kapasitesi, kendine güven kapasitesi, ağlamamayı becerme kapasitesi, demoralize olmama kapasitesi, bazen gülüp geçebilme kapasitesi, bazen yanına yaklaşmama kapasitesi, susma kapasitesi, içine atma ve içinde tutma kapasitesi, hep kendini yenileme kapasitesi, hep destek olma kapasitesi, hep mutlu edebilme kapasitesi falan gerektiriyor. sadece sevmek ve sadece onu sevmek sanırım asla yeterli olmayacak.

Monogami size ne yapti?

sanırım beni insanileştiren bir şey kendisi. kendime ve karşımdakine karşı. fakat o monogamik ilişkinin içinde kök salan her şey insanın boynuna dolanıp onu öldürebiliyor yapayalnız kaldığında.

Monogami nasil yardimci olur?

hayal kurdurur, hayat kurdurur, düzenlilik sağlar (alışkanlığa dönüşmesi gibi bi tehlike mevcut tabi), başka da aklıma gelmedi bir şey.

İki monogami alana bir ne verilsin?

apartıman dairesi ve düzenli bir iş olacak cevabım.


oh be uzun süreden sonra ilk kez rahat rahat sınavımı yaptım, saçmaladım ama valla doğruyu söylüyom hocam, samimiyim.

NOBRE NOBRE NOBRE NOBRE MARSİYOOOO NOOOBREEE

başka hiçbir takımı yenmek GS'yi yenmek kadar tatlı olmuyor


düşündüm de bu taraftarlık mevzuu monogamiye en yakın şey değil mi kardeşlerim!
Bağlama 1: Yensen de yenilsen de seninleyiz
Bağlama 2: içimdeki beşiktaş aşkı bambaşka
Bağlama 3: Yer siyah gök beyaz

Öyle bir sadakattir ki bu a dostlar, elaleme rezil olursunuz sekiz sıfır yenilip tarihe geçersiniz, evde gizli gizli içlenir köşelere çekilirsiniz yine de bırakamazsınız
İşte böyle birşey monogami
koşulsuz sevgi kelebeği

HOCAM, BRANDON, KARDEŞLERİM: Aşağıda görmş olduğunuz çiçek çocuk, sarı fırtına, ilkokul aşkımız, yeşil sahaların incisi şevval sam dahil vakti zamanının bütün fıstıklarını daha beş yaşındayken onikiden vurmuş güzel bir abimiz olup komaya, dayılığıya, komadaya veya komadayılığa en müsait mertlerdendir
BU KEZ KIESLOWSKİDEN DEĞİL
BU KEZ ÖZ BE ÖZ İNÖNÜDEN
METİN-ALİ-FEYYAZ ÜÇLEMESİNDEN
METİN as komadayıMonogami.
Hayatında yeterince drama olanlar için.

Veyahut

Ağız ve diş sağlığı için Türkiye Dişçiler Kumpanyası'nın tavsiye ettiği Monogami'yi deneyin. Orada burada yiyiştiğiniz tanımadığınız insanlardan mikrop kapmaya, uçsuz bucaksız uçuklara, alkol kokusuna son!
Hızlı geçen alt yazı: Monogaminin tamamen organik ve doğal olduğu klinik testlerle kanıtlanmıştır. Vadedilen sonuçlar için partnerinizin de monogamiyi benimsemesi ve alkol kullanmaması gerekir. Aynı partnerle uzun süre kullanım, deneklerin %26'sında can sıkıntısı, heyecan isteği, laçkalaşma ve saygı kaybına yol açmıştır. Bilinçli tüketin.

Ya da

Sevgilim bu gece kiminle diye merak mı ediyorsunuz? İlk defa gördüğünüzü sandığınız iç çamaşırlarını yatak odanızın çeşitli yerlerinden toplamaktan bıktınız mı? Telefonunuzdaki göndereni bilinmeyen mesajlar canınızı mı sıkıyor? Yan komşunun yargılayıcı bakışlarından kurtulmak mı istiyorsunuz?
Belki de artık monogamiyi denemenizin zamanı gelmiştir. İlk 2 ay ücretsiz faydalanmak için hemen sevgilinizle konuşun.


 

Bugün Konuşanlar | Kollektif Beyin Boşaltma Saçmalama Saçmalatma Çarpma Çarpılma Çarpılama Alanı | 2007-2009 | Tüm Hakları Çamaşır Dolabının Çorap Çekmecesinde Saklıdır