1- En sevdiğiniz sanatçılardan birinin (ki genelde müzik dünyasından olacağını tahmin ediyorum, hani çok farketmez ya) dünyanın gidişatının boktanlığı karşısında artık hiçbir aktivist hareketin bir değişim yaratmayacağını düşündüğünü, bu yüzden intihar etmeye karar verdiğini, ancak intihar tarihine değin (ki varsayalım bu 3 aylık bir süre olsun) herhangi birinin bir şeyler yapıp edip özel bir alan kurması ve bu alanı işler ve yaşanır hale getirmesi üzerine bu intihar planından vazgeçip oraya yerleşeceğini bildirdiğini varsayınız. (Sanatçının adını zikrediniz lütfen, böylece bağlamı tam anlamıyla kavrayarak aşağıdaki soruların puanlamasını daha düzgün yapabilelim)

a. Bu kişinin intihar etmesini tercih ediyorsanız sebeplerini açıklayınız.

bence etsin, hem sanatçı olmuşun, hem güzel bir şeyler yapmışın ki ben seni sevmişim, sen gidip hayat kötü diye intihar edicen, hadi sanatçı duyarlılığı diyelim buna, ama eğer öyle bi özel alan kurulursa intihar etmeyip oraya gidicen.. bak seen! bre deyyus, ne farkın kaldı köprüye çıkıp bana iş bul, sevgilimi getir diyenden? kıçını terletip kendin kursana o alanı? haram olsun sana harcadığım bandwithlere, iyi ki de almamışım cd'ni, download edilmeye bile değmezmişsin meğerse.

b. İntihar etmesini istemiyorsunuz ve bu alanı yaratmaya karar verdiniz. Bu tercihin sebebini kısaca açıklayın (aslında açıklama istemiyor pek ama gıcıklık işte) ve yaratacağınız alandan bahsedin bize.
(30 puan)

yaratmam alan falan (bkz: yukarıdaki cevap), yaşadığımız yeri düzeltmeye kasmayalım, hemen bi yer bulup orada alan yaratalım... züppeyiz ya biz, basit avam insanlardan soyutlanmamız lazım hemen. nereyi çeker canın, hawai'de mi kuralım kutupta mı? kıçımın kenarı senii...


2- Sosyal hayatta mecburen taşıdığımız kibarlık, nezaket gibi özelliklerin zorunluluklarının kalktığını varsayın ve hayatınızda yapacağınız önemli değişikliklerden 3 (üç) tanesini sıralayın. (Her biri için 5'er puan)

ruh hastası yaşlı teyzelere istediğim gibi küfür ederim, yoldan geçen yakışıklıyı çevirir öperim, hatta sömürürüm, asla epilasyon yapmam
bunlar kibarlık ve nezaketten ziyade sosyal yaşam kurallarının kırılması oldu, pek de yüzeysel oldu amma velakin hava olmuş 34 derece, hiç bir beklentiniz olmasın, 27 dereceden sonra kapatıyoruz dükkanı... eskiden 25'ti de küresel ısınma dolayısıyla yukarı çektik sınırı...


3- Hep göt etmek istediğiniz biriyle, karşıdakinin argümanlarını, sözlerini mümkün mertebe realist tutarak, hayali bir dialog yazın ve göt edin. Eğer bu soru çok kazık geldiyse aşağıdaki soruya geçin.

istediği argümanla gelsin, her şekilde göt edebilir ve dahi göt olabilirim, merak ediyorsanız argümanı yazın 2299'a yollayın, göt edici cevabınız gelsin.

3 Substitute- Keyfi varsayımların rahatlatıcı etkisi üzerine kısa bir makale yazın.

keyfi varsayım gibi karizmatik bir kelime grubunun aslında hayal dediğimiz şeyle birebir örtüşmesi sonucu (evet, ucundan kıyısından taşan yerler var aslında) hayallerin yaratıcı etkisini araştırıyor oluyoruz ki, kelime harcamaya değer mi bu betimlemeye acaba? hayal lan işte, varsayıyoruz ki milyarderiz, varsayıyoruz ki dünyayı yönetiyoruz, bi düşün bakalım neler yapabilirdin... of offf... rahatladın mı? işte budur yani.

(30 puan, eğer substitute da yapılırsa toplam 60 değil 70 puan, 10'u bizden bonus)

bu sorulara benim kadar kötü cevap veren olmuş muydu acaba?

2 makbule:

  1. Brandon dedi ki...

    ilk sorunun iki olasılığına da efendice cevap vermiş olmandan ötürü 30 değil 40 puan alıyorsun evladım. ikinci soru da gayet yerinde cevaplanmış, 5erden 15 puan daha ekle üstüne. 3. sorudaki mizaha 5 puan vermeden geçemeyeceğim, sabstituyd tam olduğundan bir 30 puan daha koyunuz. ama hayalet oğuzun hatrı kaldı söylemeden geçemiycim. notun 90 yavrum. brava! başarılarının devamını, sorularının siftahını bekleriz. öperler.  

  2. vuslat dedi ki...

    he ben soruyu görmemişim ya, miyopluktan heralde... sonradan farkına vardım da elleşmedim, eksik olsun o kadarı da, nazarlıktır:)  


 

Bugün Konuşanlar | Kollektif Beyin Boşaltma Saçmalama Saçmalatma Çarpma Çarpılma Çarpılama Alanı | 2007-2009 | Tüm Hakları Çamaşır Dolabının Çorap Çekmecesinde Saklıdır