Dünya gençliği feysbuk semalarında kaynaşadursun bendeniz cefakar gezegenimizi kurtaracak iki dahiyane fikri buldum, ve I CAN SAVE THE WORLD, JUST GIVE ME A CHANCE PROJECTS adı altında toparladım. Henüz geliştirilmediler ama saklı dehamın parıltılarını taslak hallerinde dahi görebilirsiniz :
İlk projem, gayet basit ve net. Bugüne kadar neden kimse düşünemedi bilmiyorum ama onca yıldır kimyada görürüz, bisürü gaz birbiriyle tepkimeye girer. Lisede organik kimyadan hocaya hepatit olduumu söyleyerek geçmiş olabilirim, yahut üni.de de org. kimya ve analitik kimya derslerini 2.alışlarımda vermiş de olabilirim ama eminim küresel ısınmanın en önemli sebebi CO gazıyla tepkimeye giren, ve bu tepkime sonucu onu ayrıştıran ya da daha az tehlikeli başka bi forma sokan bileşikler vardır. İşte biz onları, öncelikle deliğin olduğu yerlere youn olarak göndericez ve poff die patlatıp CO ları güzel atmosferimizden silip süpürücez. Dahiyane di mi :DDD

2. projemi ise barajların yetersizliğinden yakınan bi yetkilinin acı dolu feryatları üzerine tasarladım. Proje zaten az olan yağmur suyundan yağdığı zaman en yüksek verimle faydalanabilmemiz esasına dayanıyor. Şehrin belli yerlerinde / tercihen varoş ve dış kesimlerinde / çok daha uygun fiyatlarla ikamet edilebilecek gönüllülerden oluşan özel bölgeler oluşturulucak, bunlar epey tepelerinde fiber teknolojisiyle güçlendirilmiş saydam camsı yapıda bir su toplama kabıyla yaşayacaklar. Yağmur yağdıkça bu kaplar vasıtasıyla toplanan su, kanallar aracılığıyla barajlara taşınacak. Bu proje bana da biraz garip geldi ama bunu da üstün zekamın bi çeşit dışavurumu olarak kabul edebilirsiniz.

2 proje de tartışmaya açıktır, ki bir takım kendini bilmezler yeri gelmiş savlarımı hunharca çürütmeye çalışmışlardır. Yok efendim atmosfer dediin şey ne kdr büyükmüş benim haberim varmıymış ona füze mi yetermiymiş, yok yağmurun yağması için ağaç neim gerekirmişmiş, heryerin üstünü kapatınca nereye yağmur yağcakmışmış…. Size aselsandaki mühendis ölümlerini hatırlatırım. Bu parlak fikirlerle beni fazla yaşatmazlar, dediydi dersiniz !!!

3 makbule:

 1. vuslat dedi ki...

  kesinlikle on numara, çok takdir ettim...
  bodyguard tut, harcarlar seni ama senin gibi insanlar lazım bu memlekete...  

 2. priss dedi ki...

  teşekkür ederim , gururum okşandı.  

 3. TREMO dedi ki...

  projeyi ilk okuduğumdan beri "şimdi bu su toplama kabıyla ya$ayacak olanlar varya, su kabının hava alan deliği çok küçük olduğundan bir süre sonra ordakiler oksijensizlikten ölür" şeklinde yaklaşan bir kurban bekliyordum ki o cahili "birinci projedeki roketlerden bir kaç tanede kabın içine yollarız olur biter" şeklinde g*t edip statü kazanayim şu kalabalık blog içinde... ama olmadı... öf ya kırk yılın bir başı böyle bi artistik "hazır cevap" buludum, oda ziyan oldu..  


 

Bugün Konuşanlar | Kollektif Beyin Boşaltma Saçmalama Saçmalatma Çarpma Çarpılma Çarpılama Alanı | 2007-2009 | Tüm Hakları Çamaşır Dolabının Çorap Çekmecesinde Saklıdır