1-Konsept hırsızlığı nedir? Cevabınızı bilinen örneklerle süsleyip püsleyin.
Puantaj: 17

Konsept hırsızlığı adını verdiğimiz utanmaz ve arlanmazlara özgü oluşum, orijinal bir şey üretmenin hazzından çok herhangi bir şey üretmenin cambazlığını ve tembelliğini üzerinde taşımaktan onur duyan bir miktar insanoğlunun seçimidir ya da ben yanlış biliyorum.

Hande Yener isimli deliveren ve nedense Birol Güven bu konsept hırsızlarına örnek verilebilir.

Nedense Birol Güven diye hitap ettiğim kel şahıs, konsept hırsızı olabilir veya olmayabilir, ama birkaç benzer ortalama diziyi beğenilere sunduğuna göre büyük ihtimal öyledir. Değilse de gıcıktır, o yüzden böyle bir karalamayı hak etmesi tartışılabilir.

Hande Yener kendini deli sanmaktadır, ancak aslen kendisi küçük bir Madonna'dır. Bir albüm kapağını da April March'tan çalmadıysa ben de Bülent Ersoy'u yanaktan öpeceğimdir.

Zaman zaman bu konu üzerine düşünsem de aklıma örnek gelmemektedir, ona buna saldırmaktayımdır. Nörvıs breykdaun'un eşiğine sürüklemiştir bu durum beni, bu yüzden kanaat notumu sene sonunda yükseltmenizi beklemekteyimdir.


2-Mağdur/suçlu durumdaki her politikacı şahsın basın toplantısında halkın huzuruna kravatsız çıkması ve böylelikle "ben de zaman zaman sizlerden biri olabilirim" mesajı vermesi (bkz: bugün melih gökçek yaptı, yüce divana sevkedildiği dönemde de mesut yılmaz yapardı) sizce bir tür konsept hırsızlığı mıdır? Öyleyse neden? Değilse niçin? (Sorma neden)
Puantiye: 38

Bu bir konsept hırsızlığı değildir hocam! Bu bir konsept aldatmacasıdır. Konsept hırsızı olan kişinin aksine bu politikacı şahıs, konsepti alır çok daha kısa süreli olarak üzerine giyer ve allah ne verdiyse rol keser. Hande Yener örneğiyle karşılaştırdığımızda durum şöyle su yüzüne çıkacaktır ki Hande Yener kendini zaten o konsepti yaratmış sanmakta olabilir - e hadi sanmıyor diyelim - yine de konseptinden mutlu memnundur ve bunun uzun süreli olmasını istemektedir. Çapraz örnek verdiğim için bu bölümden en az 36 puan bekliyorum hocam.

3-Teoman nedir? Ne olmuştur? Ne olmaktadır? Ne olmaya doğru gitmektedir?
Puanlarını Aldırdım Kalbimin: 22

Teoman "pipik" tabir ettiğimiz bir varlığa verilebilecek belki de en somut örnektir. Diğer pipikler gibi Teoman da "Kadın ficıdına hastayım, fetişlerim var, manyak sapığım, tutkulu bir köpeğim seks için, kadınlar bambaşka" şeklinde özetleyebileceğimiz özelliklerin tümünü taşımaktadır. Pipiklik kariyerinin yanı sıra ağır arakçı olarak da tanınır kendisi. Gün geçmesin ki Teoman o karizmatik sesini, müziğini arakladığı bir şarkıyla buluşturarak genç kızların kalbini kıpır kıpır ettirmesin. İtiraf etmek gerekirse sesini güzel bulmakta ama kendini fazla pipik ve gereksiz bulmaktayım. Şarkı sözleri Şebnem Ferah'tan kötü olmasın, pek iyi değildir çoğu zaman.


4-Bu sınav konsept hırsızlığına örnek teşkil eder mi? Ederse nasıl eder? Etmezse çocuğum sen yalaka mısın?
Puantifikasyon: (Duruma göre +23 ya da -77)

Etmez. Edemez. Yalaka değilim, duyarlı ve naifim. Hoca çok yaşa hey.

0 makbule:


 

Bugün Konuşanlar | Kollektif Beyin Boşaltma Saçmalama Saçmalatma Çarpma Çarpılma Çarpılama Alanı | 2007-2009 | Tüm Hakları Çamaşır Dolabının Çorap Çekmecesinde Saklıdır